مستند “مغزشویی مقدس”

مستند سی دقیقه ای “معزشویی مقدس” از انجمن ورجاوند که به کارگردانی و نویسندگی “البرز روش” تهیه شده، چند روزی است که بر روی وب سایتهایی نظیر یوتوپ منتشر شده و مورد توجه مخاطبین قرار گرفته است.

احمد باطبی روزنامه نگار و فعال سیاسی مقیم آمریکا در معرفی این مستند در وبلاگ خود چنین نوشته است: ”انجمن ورجاوند مستند سی دقیقه ای ارزشمندی را به همت البرز روشن و با عنوان ” مغزشویی مقدس ” به عنوان اولین مستند درباره مافیای مداحی و مغزشویی رهبر ایران تهیه و در اختیار کاربران قرار داده است.

در این پروژه تحقیقی اسناد صوتی و تصویری درباره فرایند رشد و حیات مداحان سیاست پیشه در ایران جمع آوری و با نگاهی روانشناسانه، تاریخی و جامعه شناختی مورد تحلیل قرار گرفته است.

پدیده تولید مقدسات در تاریخ فرقه شیعه، چگونگی استفاده از احساسات مذهبی مومنان در راستای اهداف این فرقه، ظهور مداحان جدید در سالهای پس از انقلاب و چگونگی الحاق آنان به سیاست ایران و نحوه حیات آنها در شرایط کنونی از جمله مورادی است که در این مستند ارزشمند به آن پرداخته میشود.”

FacebookMySpaceTwitterDiggداغ کن - کلوب دات کام DeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest