زنان

زنان روستایی، بیشترین گروه بیسواد کشور

Posted in زنان

۹ میلیون و ۷۱۹ هزار نفر در گروه سنی بالای شش سال کشور، بیسوادند ، بیشترین گروه بیسوادی در کشور مربوط به زنان روستایی است…

 

افزون بر ۹ میلیون نفر در گروه سنی بالای شش سال کشور بیسوادند ، معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: ۹ میلیون و ۷۱۹ هزار نفر در گروه سنی بالای شش سال کشور، بیسوادند.

باقرزاده همچنین اظهار کرد: جمع کل باسوادان غیر محصل بالای شش سال بر اساس سرشماری سال ۹۰، ۴۰ میلیون و ۱۲۲ هزار و ۲۳۶ نفر هستند.

وی تعداد افراد بیسواد در گروه سنی ۴۹ ۱۰ ساله را سه میلیون و ۴۵۶ هزار نفر ذکر و بیان کرد: از این تعداد یک میلیون و ۶۰۱ هزار و ۴۳۹ نفر مربوط به جمعیت شهری و مابقی روستایی است.

باقر زاده اضافه کرد: از مجموع این افراد در این گروه سنی، ۲ میلیون و ۲۲۵ هزار و ۳۲۶ نفر زن و مابقی مرد هستند که بیشترین گروه بیسوادی در کشور مربوط به زنان روستایی است.

وی همچنین تعداد افراد باسواد در گروه سنی یاد شده را ۴۷ میلیون و ۸ هزار و ۱۹۲ نفر ذکر کرد و افزود: از این تعداد ۲۴ میلیون و ۱۸۱ هزار و ۶۳۱ نفر مرد و مابقی زن هستند.

رییس سازمان نهضت سواد آموزی کشور در ادامه از تهیه بانک اطلاعاتی افراد بیسواد کشور خبر داد و افزود: در این بانک اطلاعاتی، مشخصات افراد بیسواد به همراه آدرس محل سکونت آنها ذخیره می‌شود تا برای آموزش سواد به آنها اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات اسمی یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در این بانک ثبت شده است، تصریح کرد: از این تعداد یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر پالایش شده است.

باقرزاده به برون سپاری فعالیتهای سوادآموزی در کشور اشاره کرد و گفت: ۵۹ درصد برنامه سال گذشته این سازمان با مشارکت بخش غیر دولتی انجام شده است.

FacebookMySpaceTwitterDiggداغ کن - کلوب دات کام DeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest