ماهنامه خط صلح

ماهنامه "خط صلح" شماره ۳۱ منتشر شد

سی ویکمین شمارهٔ ماهنامهٔ حقوقی- اجتماعی "خط صلح"، به صاحب امتیازی مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران منتشر شد.

در این شماره می خوانید:تفکیک یا تبعیض جنسیتی به قلم صبا واصفی استاد سابق دانشگاه علامه، کارون، رود نیمه مرده‌ای که ته ماندهٔ جانش به اصفهان می‌رود به قلم کورش ضیغمی شاعر و روزنامه نگار،توسعهٔ مناطق محروم، عقب راندن اندیشهٔ خشونت محور به قلم جمال حسینی.

 

هم چنین در این شماره گفتگوی حضوری داشته ایم با مهناز افخمی، دومین وزیر زن در ایران و فعال حقوق زنان در آمریکا و همین طور آذر طاهرآبادی گفتگویی حضوری داشت با عیسی سحرخیز روزنامه نگار.

در بخش معرفی کتاب پارسا دادرس اقدام به معرفی کتاب خشونت، حقوق بشر و جامعه مدنی نموده است.

در پرونده ویژه این شماره که به مناسبت 9 نوامبر، روز جهانی مقابله با فاشیسم و یهودی‌، به وضعیت ایرانیان یهودی پرداخته شده نیز،می خوانید: ترک سرزمین مادری؛ چرایی و گستره به قلم اسماعیل جلیلوند، ایران کشوری است که به آن عشق می ورزیم به قلم جیسون رضائیان و ترجمه مصطفی رحمانی، نگاهی کوتاه به تاریخچهٔ نازیسم در ایران به قلم رضا نجفی، نویسنده و منتقد ادبی، نگاهی به پدیده‎ی یهودی ستیزی در ایران به قلم جورج هارونیان، فعال اجتماعی، نگاهی به تاریخ یهودیان در سرزمین ایران به قلم فریار نیکبخت و مشکلات حقوقی جامعهٔ یهودیان ایران به قلم میثم اسعدی.

هم چنین در بخش گفتگوی پرونده ویژه، پویا جهاندار فعال سابق دانشجویی گفتگوی کوتاهی داشت با رولف گومپرتز از بازماندگان واقعه هولوکاست،موریس معتمد نماینده سابق کلیمیان ایران در مجلس نیز گفتگویی با خط صلح انجام داده است. سیمین روزگرد دبیر اجرایی ماهنامه با محمد نوری زاد به گفتگو نشسته است. همین طور در گفتگو با بیژن خلیلی موضوع مفقود شدن 12 یهودی ایرانی در مرز پاکستان را بررسی کردیم و سام کرمانیان رئیس فدارسیون ایرانیان یهودی در آمریکا نیز گفتگویی با خط صلح انجام داده است.

در ستون رو در رو که به شکنجه سفید در دهه 60 اختصاص داشته است نیز ، پای صحبت های منوچهر کوهن در خصوص تجربیات و خاطرات بازداشت و زندان نشستیم...

 

برای دریافت نسخه PDF این ماهنامه بر روی عکس کلیک کنید.

 

برای تماس با مسئولان این نشریه، دریافت در ایران، هرگونه انتقاد و پیشنهاد، ارسال مطلب و همکاری می‌توانید با آدرس ایمیل info@hra-peaceline. org یا شماره تلفن ۲۲۳۵۴۰۶ (۵۷۱) ۱+ تماس حاصل نمایید.

FacebookMySpaceTwitterDiggداغ کن - کلوب دات کام DeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest