اخبار ورزشی

شادی مردم و مقامات ایران از بازی تیم ملی فوتبال برابر آرژانتین

on . Posted in اخبار ورزشی

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در پیامی از تلاش بازیکنان تیم فوتبال ایران تقدیر کرده است.

گروهی از مردم ایران هم پس از پایان بازی که در مرحله گروهی جام جهانی فوتبال انجام شد، با شادی در خیابان‌ها رضایت خود را از بازی خوب ایران نشان دادند.

آقای روحانی شنبه شب (۲۱ ژوئن - ۳۱ خرداد) دقایقی پس از پایان بازی فوتبال میان تیم‌های ایران و آرژانتین خطاب به بازیکنان ایران گفت: "اگرچه نتیجه در دقایق آخر رقم خورد، اما برای اینجانب ۹۰ دقیقه بازی زیبای شما و امیدی که تا لحظه آخر به پیروزی داشتید غرور آفرین بود."

همزمان محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران هم در شبکه های اجتماعی درباره بازی ایران و آرژانتین نوشت: "امشب بچه‌ها در برزیل غوغا کردند، دمشون گرم که همه ما را سربلند کردند."

تیم فوتبال ایران در دومین بازی خود برابر تیم صاحب نام آرژانتین قرار گرفت و بر خلاف انتظارها، توانست این تیم را تا لحظات پایانی متوقف کند و بارها بر روی دروازه حریف قدرتمند خود خطرساز شود.

گزارش لحظه به لحظه مسابقه ایران و آرژانتین را اینجا کلیکبخوانید.

از تهران و برخی شهرهای ایران خبر رسید که گروهی از مردم این کشور با وجود شکست تیم ملی فوتبال، با خوشحالی از تلاش بازیکنان این تیم یاد می‌کنند و پس از بازی، در خیابان‌ها با به صدا در آوردن بوق خودروها و نشان دادن پرچم ایران شادی کردند.

کلیکگری لوئیس، نماینده مقیم سازمان ملل متحد در ایران، در توییتر نوشته: "باور کردنی نیست. صدای بوق هی بلندتر می‌شه. انگار بازی رو برده باشیم. حس عالی بودن در تهران."

آقای لوئیس دقایقی بعد اضافه کرده است: "چه خوب می‌شد اگر کسی به بچه‌های تیم ملی درباره عکس العمل پرهیجان در تهران نسبت به عملکرد تاریخی‌شون خبر می داد!"

در شبکه‌های اجتماعی چون فیسبوک هم موجی از خوشحالی و تقدیر از بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران و سرمربی این تیم کارلوس کی‌روش به راه افتاده است.

تیم فوتبال ایران از دو مسابقه خود تاکنون یک امتیاز کسب کرده و همچنان به صعود به مرحله دوم این مسابقات امیدوار است. اتفاقی که تاکنون هرگز در تاریخ فوتبال ایران روی نداده است.

دیه‌گو مارادونا، ستاره پیشین فوتبال جهان پیش‌بینی کرده بود که ایران حداقل سه بر صفر مسابقه را واگذار می‌کند

 

FacebookMySpaceTwitterDiggداغ کن - کلوب دات کام DeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest